Роз'яснення НАДС від 23.07.2020 р. N 103-р/з


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Трудовi вiдносини
◦ Заохочення та стягнення
◦ Бюджетна сфера


Щодо прийняття рішення про накладення на державного службовця
дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження
під час його відсутності на службі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю,
під час перебування його у відпустці або у відрядженні


Згідно з пунктом 3 частини третьої статті 13 Закону України «Про державну службу» НАДС роз'яснює.


Відповідно до статті 69 Закону результатом розгляду дисциплінарної справи є подання дисциплінарної комісії, яке має рекомендаційний характер для суб'єкта призначення.
 
Суб'єкт призначення протягом 10 календарних днів зобов'язаний прийняти рішення на підставі подання дисциплінарної комісії або надати вмотивовану відмову протягом цього строку.
 
Статтею 77 Закону встановлено, що рішення про накладення на державного службовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймає суб'єкт призначення протягом 10 календарних днів з дня отримання подання дисциплінарної комісії у державному органі. Рішення оформляється відповідним актом суб'єкта призначення.
 
Разом з тим відповідно до частини четвертої статті 74 Закону дисциплінарне стягнення не може бути застосовано під час відсутності державного службовця на службі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, під час перебування його у відпустці або у відрядженні.
 
Крім цього, частиною першою статті 75 Закону встановлено, що перед накладенням дисциплінарного стягнення суб'єкт призначення повинен отримати від державного службовця, який притягається до дисциплінарної відповідальності, письмове пояснення.
 
Враховуючи викладене, рішення про накладення на державного службовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймається суб'єктом призначення із врахуванням викладених положень Закону впродовж 10 календарних днів, наприклад, шляхом проставлення резолюції суб'єкта призначення на поданні дисциплінарної комісії.
 
Оформлення відповідного рішення (видання наказу або розпорядження) щодо державного службовця, відносно якого ініційовано дисциплінарне провадження, здійснюється після закінчення періоду його тимчасової непрацездатності, часу перебування у відпустці або у відрядженні.
 
 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП