Індивідуальна податкова консультація від 01.09.2021 р. N 3212/ІПК/99-00-04-03-03-06

Щодо оподаткування вартості подарунка


◦ Облік та оподаткування

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором доходу, отриманого фізичною особою у вигляді подарунку, і в межах компетенції повідомляє.

Товариство у зверненні повідомило, що працівнику до дня народження вручається подарунок у сумі 2000 гривень. Оскільки вартість подарунка перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного податкового року згідно з пп. 165.1.39 Кодексу, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. Товариство має намір сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір за свій рахунок.

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, чи має право сплатити за свій рахунок податок на доходи фізичних осіб та військовий збір та чи є податок (військовий збір), сплачені товариством за свій рахунок, додатковим благом працівника?

Підпунктом 14.1.47 Кодексу визначено, що додаткові блага - кошти, матеріальні чи …


Повний текст доступний для передплатників системи KadrEX

Нові користувачі можуть замовити безкоштовний демо доступ до системи KadrEX (пакет Standart) на 2 дні

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП