Лист ДПСУ від 07.04.2021 р. № 2123/О/99-00-04-02-01-09

Щодо заповнення додатків до Єдиного звіту


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Звітність з ЄСВ

Державна податкова служба України (далі — ДПС) Ваші звернення [...] щодо заповнення Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) та Додатка 1 і Додатка 4ДФ до нього розглянула та в межах компетенції повідомляє таке.

Форма Розрахунку і Порядок його заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (із змінами і доповненнями) (далі — Порядок).

Так, в п. 1 розділу II Порядку визначено, що Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду.

У разі незаповнення того чи іншого рядка Розрахунку та додатків до нього через відсутність операції такий рядок прокреслюється (п. 3 розділу II Порядку).

Порядок заповнення Додатка 4 до Розрахунку «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі — 4ДФ) визначено п. 4 розділу IV Порядку.

Зазначеним пунктом не передбачено окремих норм щодо можливості неподання 4ДФ за наявності обов'язку щодо подання Розрахунку.

Отже, щодо питань першого, другого та третього в частині подання 4ДФ повідомляємо, що у разі наявності законодавчих підстав для подання Розрахунку, 4ДФ до такого розрахунку подається незалежно від наявності показників для декларування з обов'язковою розбивкою по місяцях звітного кварталу, пусті рядки прокреслюються (у разі подання документа в електронному вигляді - такі рядки не заповнюються).

Щодо питання третього повідомляємо, що порядок заповнення Додатка 1 до Розрахунку «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі — Д1) визначено п. 1 розділу IV Порядку.

Д1 призначений для щоквартального формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу.

Якщо платник єдиного внеску у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, — Д1 за відповідний квартал не подається.

Таким чином, Д1 не заповнюється та не подається у складі Розрахунку лише за умови відсутності показників для декларування протягом усього кварталу.

Якщо показники для декларування наявні лише в одному з місяців кварталу, то Д1 подається за кожен з таких місяців, а пусті рядки прокреслюються (у разі подання документа в електронному вигляді - такі рядки не заповнюються).

У разі незгоди з наданою відповіддю Ви можете оскаржити її в порядку, визначеному ст. 16 Закону України «Про звернення громадян».

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП