Лист Міністерства економіки України від 27.09.2022 р. № 4711-06/66974-03

Щодо збереження середнього заробітку за педагогами, які служать за контрактом


◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини в окремих галузях
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Військовий облік. Військова служба
27 вересня 2022 р.

Міністерство економіки України надсилає за належністю запит [...] стосовно надання роз’яснень з порушених [...] питань.

[…]

Водночас зазначаємо, що відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» передбачено гарантії держави педагогічним та науково-педагогічним працівникам, які передбачають, зокрема, що у разі проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом резервістів в особливий період за такими працівниками зберігається попередній середній заробіток.

Згідно з частиною першою ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII  (далі – Закон № 2232) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов’язаній з обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Частиною шостою ст. 2 Закону № 2232 передбачено наступні види військової служби: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки; військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Отже, відповідно до норм вищезазначеного законодавства за педагогічними та науково-педагогічними працівниками зберігається середній заробіток, у т. ч., призваними на строкову військову службу або прийнятими на військову службу за контрактом.

Виплати компенсації роботодавцям у межах середнього заробітку працівників, призваних або прийнятих на військову службу в особливий період, коштом державного бюджету чинним законодавством не передбачено. Тобто виплата середнього заробітку зазначеним працівникам провадиться коштом роботодавця.

Одночасно інформуємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

[...]

 

Заступник Міністра економіки України                                          Т. Бережна

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП