Машиніст крана автомобільного


02.11.2023

РОБОЧА ІНСТРУКЦІЯ
машиніста крана автомобільного 4-го розряду
 (код КП — 8332)

1. Загальні положення

1.1. Ця посадова інструкція визначає функціональні обов’язки, права та відповідальність машиніста крана автомобільного 4-го розряду.

1.2. Професія машиніста крана автомобільного належить до професійної групи «Робітники".

1.3. Машиніст крана автомобільного призначається на робоче місце та звільняється з робочого місця наказом директора будівельного підприємства.

1.4. Машиніст крана автомобільного безпосередньо підпорядковується майстру ділянки будівельних робіт будівельного підприємства.

1.5. У службовій діяльності машиніст крана автомобільного керується нормативно-правовими актами України, що регулюють будівельну діяльність, трудовим законодавством, локальними актами будівельного підприємства (статутом, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором та ін.), цією робочою інструкцією, організаційно-розпорядчими документами будівельного підприємства з відповідних питань.

1.6. У разі відсутності машиніста крана автомобільного його обов’язки виконує працівник підприємства, який призначається в установленому законодавством порядку з набуттям відповідних прав і відповідальності за неналежне виконання покладених на нього обов’язків.

2. Завдання та обов’язки

Машиніст крана автомобільного виконує таку роботу:

2.1. Керує автомобільними кранами вантажопідйомністю до 6,3 т включно під час простих монтажних робіт, робіт з навантажування, розвантажування, перевантажування та транспортування елементів будівельних конструкцій штучних, сипких, лісових та інших аналогічних вантажів.

2.2. Виконує щозмінне технічне обслуговування крана, бере участь у його плановому запобіжному ремонті, перевіряє стан приладів безпеки й контролю.

3. Права

Машиніст крана автомобільного має право:

3.1. Знайомитися з проектами рішень керівництва підприємства стосовно його діяльності.

3.2. Подавати пропозиції з удосконалення роботи, пов’язаної з передбаченими даною інструкцією обов’язками.

3.3. В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі недоліки в діяльності підприємства (структурного підрозділу, окремих працівників), виявлені у процесі виконання своїх трудових прав і обов’язків, та вносити пропозиції по їх усуненню.

3.4. Запитувати особисто або за дорученням безпосереднього керівника від керівників підрозділів підприємства та інших спеціалістів інформацію і документи, необхідні для виконання його посадових обов’язків.

3.5. Залучати спеціалістів усіх структурних підрозділів до вирішення задач, покладених на нього (якщо це передбачено положеннями про структурні підрозділи, якщо ні — то з дозволу керівника підприємства).

3.6. Вимагати від керівництва підприємства, свого безпосереднього керівника надання допомоги у виконанні обов’язків, передбачених даною робочою інструкцією.

 

4. Відповідальність

Машиніст крана автомобільного несе відповідальність за:

4.1. Невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією робочою інструкцією обов’язків та невикористання наданих прав.

4.2. Недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Розголошення інформації про підприємство, що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів підприємства та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Правопорушення, вчинені в процесі своєї діяльності, у межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Завдання матеріального збитку підприємству в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.

5. Повинен знати

Машиніст крана автомобільного повинен знати:

5.1. Будову, принцип роботи, технічні характеристики крана.

5.2. Основи технологічного процесу монтажу технологічного устаткування, стапельного та секційного складання виробів, конструкцій складальних і розбирання елементів будівель і споруд.

5.3. Визначення маси вантажу за зовнішнім виглядом.

5.4. Правила експлуатації крана та виконання робіт, у тому числі в охоронній зоні поблизу ліній електропередач, комунікацій і мереж та вимоги до якості робіт.

5.5. Правила дорожнього та приоб'єктного руху, встановлену сигналізацію.

5.6. Причини виникнення, способи виявляння та усунення несправностей.

5.7. Режими змащування.

5.8. Норми витрат паливних і мастильних матеріалів та способи їх економії.

5.9. Слюсарну справу з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин.

6. Кваліфікаційні вимоги

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи водієм автомобіля та слюсарем з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів чи інших подібних за складністю машин 3 розряду — не менше 1 року.


Машиніст крана автомобільного

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП