Адмінпослуги з реєстрації транспортних засобів цифровізують


◦ Зміни в законодавстві
31.12.2021

Держпраці повідомляє, що 28 грудня 2021 року Уряд постановою № 1394 вніс зміни до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 р. № 8 (далі – Порядок).

Метою прийняття акта є спрощення та упорядкування процедур, передбачених для реєстрації технологічних транспортних засобів, зменшення фінансового та часового навантаження на суб’єктів господарювання, які виробляють та вводять в обіг технологічні транспортні засоби, і на споживачів, що купують та реєструють їх, а також поступове наближення до повної відповідності регулювання у сфері технологічних транспортних засобів до законодавства ЄС.

Для власників техніки ціллю є усунення проблемних питань та надлишкових вимог щодо надання документів під час реєстрації, а також встановлення оптимального та необтяжливого регулювання в зазначеній сфері.

Деякі положення прийнятого акта є абсолютно інноваційні, а саме:

  • технічний контроль (огляд) технологічного транспортного засобу пропонується проводити у спрощеному вигляді;
  • скасовується талон про технічний контроль (огляд);
  • запроваджується можливість підтвердження своїх дій власниками технологічних транспортних засобів та експертами, що проводять технічний огляд технологічних транспортних засобів, електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису такої особи.

Основним лейтмотивом акта є можливість у власника технологічного транспортного засобу подавати заяву та відповідні документи в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.

Найближчим часом цю можливість можна буде здійснити через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

Відтепер кожен власник технологічного транспортного засобу має на свій вибір різні опції для подання заяви: у паперовій формі особисто чи надсилає поштою до центру надання адміністративних послуг або в електронній формі через вебпортал.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП