4 лютого ІТ-комітет Європейської Бізнес Асоціації провів зустріч з експертами Міністерства цифрової трансформації України для обговорення нового порядку бронювання військовозобов’язаних працівників ІТ-бізнесу, визначеного постановою КМУ № 76. Зокрема, в Міністерстві презентували новий алгоритм бронювання IT-фахівців та відповіли на уточнювальні запитання.

Нагадаємо, з 31 січня в Україні діє новий алгоритм бронювання військовозобов’язаних для підприємств (що не виконують мобілізаційне завдання), який дозволяє забронювати до 50 % військовозобов’язаних працівників. Головним нововведенням постанови КМУ № 76 для ІТ-індустрії є включення до критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, критерію «підприємство є резидентом Дія.Сіті». Це важлива ремарка для усього ІТ, позаяк через специфіку індустрії виконання вимог 3+ критеріїв із переліку, без урахування резидентства в Дія.Сіті, є доволі складним моментом. 

Під час зустрічі представники Мінцифри поділилися докладною презентацією, як, куди і в якому порядку звертатися для бронювання працівників (гайд доступний за посиланням).

Окремо зауважимо, що наразі в Мінцифри доопрацьовують критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки, що мають встановлюватися міністерствами для відповідальної сфери. Тож у найближчому майбутньому очікуємо на публікацію таких критеріїв.

Щодо строків розгляду заявок на бронювання представники Мінцифри запевнили, що намагатимуться надавати зворотний зв’язок максимально оперативно (впродовж тижня). Але водночас варто розуміти, що у разі надмірного навантаження (тобто в разі дуже великої кількості заявок) ці строки можуть збільшуватися.