Чи має право на ПСП новоприйнятий працівник у місяці звільнення з попереднього місця роботи


24.10.2022

Відповідно до п. 169.1 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Згідно з пп. 169.3.4 ПКУ податкова соціальна пільга (ПСП) надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

Отже, оскільки платник податків має право на отримання ПСП лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці ПСП на новому місці роботи. При цьому, при дотриманні умов отримання ПСП, така фізична особа має право на отримання ПСП на новому місці роботи з наступного місяця після прийняття на роботу.


Джерело: Головне управління ДПС у Дніпропетровській області


◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП