Чи можна обрати спрощену систему оподаткування після закриття та повторної реєстрації ФОП


◦ Облік та оподаткування
29 грудня 2021 р.

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку І–ІІІ груп здійснюється відповідно до пп. 298.1.1–298.1.4 ПКУ.

Згідно з п. 299.11 ПКУ у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку І–ІІІ груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку І–ІІІ груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

Звертаємо увагу, що недотримання вимог п. 299.11 ПКУ є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про відмову в реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Частиною 9 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV встановлено, що фізична особа — підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою. 

Отже, фізична особа — підприємець, якій у поточному році за рішенням контролюючого органу було анульовано реєстрацію платника єдиного податку (І–ІІІ групи) та здійснено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (позбавлення статусу підприємця), у разі її повторної реєстрації суб’єктом господарювання:

  • у поточному році — не може обрати спрощену систему оподаткування; 
  • у наступному році — зможе обрати спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації платника єдиного податку.

 

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП