Чи можна одночасно надати дві відпустки


23.09.2020

Розмір допомоги на оздоровлення |Жінці, яка працює й має дитину з інвалідністю, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 19 Закону про відпустки). Але, окрім цього виду додаткової відпустки, є й інша, яку надають як пільгу за шкоду, завдану здоров'ю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Одному з батьків або особі, яка їх замінює, котрі мають дитину, якій встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, надають додаткову відпустку із збереженням зарплати строком 14 робочих днів на рік (п. 3 частини третьої ст. 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. № 796-XII; далі — Закон № 796).

Ця відпустка є гарантованою державою пільгою. На відміну від щорічних відпусток, зазначена відпустка не пов'язана з робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, в установі, організації, для її отримання не потрібен мінімальний період роботи, визначений Законом, — шість місяців.

Якщо вищезазначеною пільгою не скористався батько дитини з інвалідністю, пов'язаною з Чорнобильською катастрофою, то мати такої дитини має право на отримання цієї відпустки тривалістю 14 робочих днів.

Також на сьогодні діє норма ст. 60 Закону Закон № 796, за якою особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, можуть надаватися й інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України.

Тобто редакція ст. 60 Закону № 796, згідно з якою «чорнобильці» мали обрати пільгу за одним із законів, рішенням КСУ від 17.07.2018 р. № 6-р/201 визнана неконституційною.
 

Лист Мінекономіки України від 21.05.2020 р. № 3512-06/32095-09


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка для догляду за дитиною
◦ «Чорнобильська» відпустка та відпустка учасникам бойових дій
ДЕМО ДОСТУП