Чи надається щорічна відпустка за графіком, якщо працівниця перебуває за кордоном і працює дистанційно


21.10.2022

Чи надається щорічна відпустка за графіком, якщо працівниця перебуває за кордоном і працює дистанційно?

Так, надається У період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником (п. 2 ст. 7 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" від 15.03.2022 р. № 2136-IX).

Працівник, який виконує свою роботу дистанційно або виїхав за кордон, та роботодавець повинні домовитися про альтернативні способи обміну документами, наприклад, за допомогою електронної пошти чи месенджерів: Viber, Whats App, Telegram тощо. Погоджений спосіб обміну документам необхідно зазначати в нормативних документах роботодавця.

Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки за графіком не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну (ч. 5 ст. 79 КЗпП) та отримати від працівника заяву про надання відпустки. Після чого роботодавець повинен оформити наказом надання відпустки на підставі заяви працівника.

Пересилання попередження, заяви, наказів (розпоряджень) та інших документів з питань трудових відносин роботодавець та працівник здійснюватимуть у погоджений ними спосіб обміну документами.


Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

 


◦ Воєнний стан
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна основна відпустка
ДЕМО ДОСТУП