Чи обов’язково отримувати електронну печатку за наявності основної


◦ Офіційні роз’яснення
26 листопада 2021 р.

Головне управління ДПС у Тернопільській області роз’яснює, що частиною першою ст. 58-1 ГКУ встановлено, що суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим.

Частиною другою ст. 58-1 ГКУ, зокрема, визначено, що відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

Пунктом 40 частини першої ст. 1 розділу I Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII (далі — Закон № 2155) визначено, що створювач електронної печатки — юридична особа, яка створює електронну печатку. Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України (далі — ПКУ), Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону № 2155 без укладення відповідного договору.

Відповідно до абзаців першого та другого п. 2 розділу ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557 (далі — Порядок № 557) платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП) чи печатки, керуючись Порядком № 557.

Створення електронного документа завершується накладанням на нього КЕП підписувача та печатки (за наявності). Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ КЕП чи печатки платника податку (абзац другий пп. 48.5.1 ПКУ).

Абзацом другим п. 9 розділу ІІ Порядку № 557, зокрема, визначено, що друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.

 

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП