Чи подавати порожні додатки до Єдиного звіту


09.04.2021

Нормами п. 1 і 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. № 773 (далі — Порядок № 773), встановлено, що Розрахунок (Єдиний звіт) подається лише в разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду.

Розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент та незалежно від того чи виплачені платником єдиного внеску суми такого внеску фактично після їх нарахування до сплати протягом звітного періоду.

А далі визначено, що якщо платник єдиного внеску у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Д1 за відповідний квартал не подається (п. 1 розділу ІV Порядку № 773). Спеціальної такої ж норми щодо додатка 4ДФ в п. 4 розділу ІV Порядку № 773 немає.

Таким чином, закономірними є запитання, чи подавати, зокрема, додатки Д1 і 4ДФ, якщо в якомусь з місяців звітного кварталу дохід не нараховувався?

Як випливає з листа ДПСУ від 07.04.2021 р. № 2123/О/99-00-04-02-01-09, додатки Д1 і 4ДФ можна не подавати, якщо в жодному з місяців звітного кварталу немає підстав для їх заповнення. Якщо ж хоча б в одному з місяців вони підлягають заповненню, тоді їх слід подавати й за інші місяці з прочерками.

 


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Звітність з ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП