Чи потрібно надавати негативний ПЛР-тест, щоб вийти на роботу


09.11.2020

Вимога роботодавця надавати негативний результат ПЛР-тесту для виходу на роботу після тимчасової непрацездатності через COVID-19 суперечить законодавству, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу, що відбувся 05.11.2020 р. у Києві.

«Велика кількість керівників установ чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм «лікарняний», вони вимагають негативного тесту ПЛР. Хочу сказати, що це суперечить чинному законодавству», — заявив він.

За словами В. Ляшка, є три причини, щоб закрити листок непрацездатності людині, яка одужала після захворювання на COVID-19:

  • минуло 10 днів від першого дня появи симптомів, при цьому три дні симптоми відсутні;
  • минуло 10 днів від отримання позитивного результату ПЛР-тесту, при цьому три дні симптоми відсутні;
  • негативний результат ПЛР-тесту.

«Ці всі фактори є рівноцінними, і сімейний лікар визначає, як закрити «лікарняний». Під час закриття «лікарняного» не повинно бути жодного булінгу, і ми можемо спокійно приймати людей, які перехворіли, і пускати їх у колектив. Є рекомендації ВООЗ, є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо один із трьох критеріїв дотримано, то людина не може інфікувати іншу людину», — додав головний санлікар.


◦ Карантин
◦ Офіційні роз’яснення
ДЕМО ДОСТУП