Чи потрібно подавати повідомлення до ДПС у разі укладення договору ЦПХ


16.04.2021

Постанову КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 р. № 413 було розроблено відповідно до частини третьої ст. 24 КЗпП, яка містить положення щодо укладення трудового договору.

У той же час укладення договорів цивільно-правового характеру не регулюється ст. 24 КЗпП. Таким чином, у разі прийняття працівника на роботу за цивільно-правовою угодою подавати повідомлення до територіальних органів ДПС не потрібно. Відповідні роз’яснення надали фахівці Головного управління ДПС у Запорізькій області.

Від редакції: зверніть увагу, що податківці некоректно висловлюються (а можливо це й пастка), вживаючи у своєму роз’ясненні таку фразу, як «прийняття працівника на роботу за цивільно-правовою угодою». Адже за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ) особу не можна прийняти на роботу — за договором ЦПХ особа може лише надавати певні послуги (виконувати роботи), при цьому вона не є працівником, а тільки виконавцем робіт (послуг). До того ж самі податківці вважають, що укладення договорів ЦПХ — це приховування трудових відносин (мається на увазі фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору), за що може бути накладено штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.


◦ Трудовi вiдносини
◦ Робота за договорами/угодами ЦПХ
ДЕМО ДОСТУП