Чи повинен пенсіонер повідомляти ПФУ про працевлаштування чи звільнення


◦ Соціальне страхування
◦ Пенсійне забезпечення
158

05.08.2024


Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсіонер (застрахована особа) має повідомляти органам Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, зокрема статусу «працюючий»/«непрацюючий» у разі працевлаштування чи звільнення з роботи, протягом 10 днів з моменту їх виникнення.

З цією вимогою кожен пенсіонер ознайомлюється під час оформлення пенсії, підписуючи заяву про призначення пенсії та отримавши «Пам’ятку пенсіонера».

Необхідність повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи пов’язана з тим, що до пенсії можуть встановлюватися певні доплати, надбавки чи підвищення, які передбачені тільки пенсіонерам, які не працюють.

Відсутність сплати страхових внесків у системі персоніфікованого обліку не є підставою для встановлення пенсіонеру статусу «непрацюючий». Фіксування зазначеного факту здійснюється шляхом подання до органів Пенсійного фонду відповідної заяви та документів, що засвідчують відповідні відомості (зокрема, копію наказу (розпорядження) про прийняття / звільнення з роботи або копію трудової книжки із записом про працевлаштування / звільнення або копію цивільно-правового договору).

Це можна зробити, зокрема, і в режимі онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал "Дія") з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.


Головне управління ПФУ в Запорізькій області

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП