Чи зараховується до стажу період одержання допомоги по частковому безробіттю


11.02.2021

Картинки по запросу "Федерації професійних спілок України"Період одержання допомоги по частковому безробіттю, допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, зараховується до страхового стажу.

Страховий стаж для призначення пенсій обчислюється відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. 1058-IV (далі — Закон № 1058). Зазначеною статтею, зокрема, було передбачено, що крім трудової чи іншої діяльності особи до страхового стажу під час обчислення пенсії враховується також період одержання допомоги по безробіттю.

У подальшому було запроваджено допомогу по частковому безробіттю, проте зміни до ст. 24 Закону № 1058 щодо врахування до страхового стажу періоду одержання допомоги по частковому безробіттю не вносилися. У 2020 р. було запроваджено допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2.

Враховуючи, що втрата страхового стажу впливає на рівень пенсійного забезпечення, а за певних обставин і на право на пенсію, Федерація профспілок України зверталася до органів виконавчої влади стосовно необхідності внесення відповідних змін до законодавства.

Верховною Радою було ухвалено Закон України від 04.12.2020 р. № 1071, яким, зокрема, внесено зміни до абзацу третього частини першої ст. 24 Закону № 1058, згідно з якими до страхового стажу під час обчислення пенсії, крім періоду отримання допомоги по безробіттю, зараховується і період отримання допомоги по частковому безробіттю, допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2.

При цьому відповідно до п. 3 розділу ІІ Закону № 1071 особи, яким призначено пенсію в період з 1 квітня 2020 р. до набрання чинності Законом № 1071 (тобто 10 грудня 2020 р.), мають право на перерахунок (відповідно до їх заяви) пенсії для врахування до страхового стажу періоду одержання допомоги по частковому безробіттю, в т. ч. на період карантину, встановленого КМУ.

 

За інформацією Федерації професійних спілок України

 


◦ Соціальне страхування
◦ Страховий стаж
ДЕМО ДОСТУП