Чи зараховується період військової служби до педагогічного стажу?


02.12.2020

для закладів освіти все залишиться незмінним » Старокостянтинівська районна  державна адміністраціяПедагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах: понад три роки — 10 %; понад 10 років — 20 %; понад 20 років — 30 % посадового окладу (ст. 61 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII).

Порядок виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено постановою КМУ від 31.01.2001 р. № 78 (далі — Порядок). Дія зазначеного Порядку поширюється на працівників, які обіймають посади згідно з Переліком педагогічних та науково-педагогічних посад, затвердженим постановою КМУ від 14.04.2000 р. № 963, і на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів і установ освіти.

Відповідно до п. 5 Порядку до стажу педагогічної роботи, окрім безпосередньо педагогічної діяльності, зараховується час перебування громадян України на військовій службі. Згідно зі ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII (далі — Закон № 2232) видами військової служби є: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки; військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Отже, якщо науково-педагогічний працівник перебував на військовій службі, види якої визначено ст. 2 Закону № 2232, ці періоди військової служби зараховуються до стажу його педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років.

 

Лист Міносвіти України від 21.09.2020 р. № 1/11-6290


◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини в окремих галузях
◦ Соціальне страхування
◦ Страховий стаж