Депутати планують скасувати обов’язок роботодавців надавати відомості про членство у профспілках


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
30.10.2023


26 жовтня 2023 року у ВРУ зареєстровано проєкт Закону № 10192 "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (щодо скасування вимоги включення до реєстру застрахованих осіб інформації про членство в профспілках)".

Законопроєктом пропонується скасувати у Законі про ЄСВ положення щодо обов’язку страхувальника надавати до реєстру застрахованих осіб відомості щодо належності або неналежності осіб, які працюють, у тому числі підприємців, або забезпечують себе роботою самостійно, до професійних спілок.

Встановлена у Законі про ЄСВ норма щодо подання страхувальником відомостей про належність працівників до профспілок, використання інформації з Державного реєстру для аналізу належності або неналежності осіб, які працюють, забезпечують себе роботою самостійно або навчаються, до профспілок ускладнюють звітність для роботодавців, які не мають актуальної, повної, об’єктивної інформації про членство їх працівників у профспілках, та порушують права профспілок. Адже відповідно до ст. 12 Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» професійні спілки, їх об'єднання у своїй діяльності незалежні від державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітні і не підконтрольні.

Таким чином, виключення із закону зазначених положень спростить звітність роботодавців, унеможливить порушення прав профспілок та забезпечить дотримання Україною міжнародних зобов’язань, вважають автори законопроєкту.

У разі ухвалення Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП