28 червня у Верховній Раді зареєстровано ще два законопроєкти щодо бронювання військовозобов'язаних:
- № 11332-2 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вимог до сплати єдиного соціального внеску для здійснення бронювання військовозобов'язаних";
- № 11388 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей бронювання військовозобов'язаних".
Законопроєктами, зокрема, пропонується:
1) Прописати, що до припинення або скасування дїї воєнного стану суб’єкти господарювання, які здійснюють бронювання військовозобов’язаних працівників, сплачують до державного бюджету збір за бронювання військовозобов’язаних у сумі, що дорівнює розміру 1200 нмдг (20 400 грн).
2) Визначити, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу на підприємствах, в установах і організаціях, які:
- сплачують ЄСВ більше ніж еквівалент п’ять мінімальних заробітних плат (40 000 грн);
- мають штатну чисельність працівників від 10 осіб – до 50 % кількості призовників, військовозобов’язаних та резервістів (у тому числі тих, які працюють за трудовими договорами).
3) Уточнити категорії військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, і встановити нові критерії для підприємств, установ та організацій, що є критично важливими.
4) Передбачити, що Міністерство оборони України здійснює безпосереднє керівництво територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
5) Утворити Міжвідомчу комісію з питань встановлення статусу критично важливих для економіки України підприємств, установ та організацій.