Держава допоможе виплачувати зарплату найманим працівникам малого бізнесу під час карантину


02.04.2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на урядовому сайті проінформувало, що підтримка роботодавців та працівників сфери малого й середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19, є одним із основних положень ухваленого законопроєкту № 3275.

Законом введено поняття часткового безробіття на період дії обмежувальних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів України для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Допомога по частковому безробіттю надаватиметься роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Задля її отримання необхідно звернутись до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Центру зайнятості), за місцем реєстрації суб’єкта як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати такі документи:

— заяву в довільній формі;

— копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком карантинних заходів;

— відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

— довідку про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.

Нагадаємо, що 30 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 3275. Це вже другий пакет законодавчих змін, спрямований підтримати українців та їх бізнес під час протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Додамо, що законопроєкт № 3275 вже набув статусу Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 р. № 540-IX. Текст оприлюднено на сайті ВРУ за посиланням.


◦ Карантин
ДЕМО ДОСТУП