Держстат оновив правила подання звітності


◦ Звітність
◦ Статистична звітність
11.06.2023

Держстат наказом від 28.03.2023 р. № 124 (далі — Наказ № 124) затвердив зміни до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики. Документ приведено у відповідність до норм Закону України «Про офіційну статистику».

Порядок запроваджує в органах державної статистики єдині підходи до збирання й оброблення статистичної та/або фінансової звітності, що подається в електронній формі.

Наказом № 124 передбачено, що статистична звітність (респондентами — юридичними особами, відокремленими підрозділами юридичних осіб, розташованими на території України, відокремленими підрозділами юридичних осіб України, розташованими за кордоном, фізичними особами — підприємцями) і фінансова звітність (респондентами — юридичними особами) подається до адресата звітності виключно в електронній формі.

Респондент, який подає звітність в електронній формі відповідно до цього Порядку, керується законодавством України, у тому числі в частині дотримання строків подання статистичної та/або фінансової звітності за звітні періоди, з урахуванням використання автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності».

Для подання електронного звіту до адресата звітності респонденту необхідно мати:

  • програмне забезпечення для формування електронних звітів відповідно до додатків до цього Порядку;
  • доступ до мережі Інтернет і можливість відправлення/приймання електронних повідомлень за допомогою електронної пошти;
  • чинні кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, сформовані кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг для уповноважених посадових осіб респондента, підписи яких є обов’язковими для статистичної та/або фінансової звітності;
  • кваліфікований електронний підпис.

У разі необхідності надання респонденту копії поданого ним до адресата звітності електронного звіту такий електронний звіт переводиться у візуальну форму відображення із прикріпленням квитанцій про одержання та приймання адресатом звітності.

При проведенні виїмки/вилучення електронної звітності у випадках, передбачених чинним законодавством України, до Держстату за підписом керівника відповідного органу державної статистики надсилається офіційний лист із копією ухвали суду щодо проведення виїмки/вилучення визначеного в ній електронного звіту (звітів).

Електронний звіт (звіти), що підлягає (підлягають) виїмці/вилученню, переводиться (переводяться) у візуальну форму відображення із прикріпленням квитанцій про одержання та приймання адресатом звітності.

Перелік форм звітності, щодо яких є можливість подання в електронній формі, інформація про включення посередників до системи електронної звітності органів державної статистики (СЕЗ ОДС), а також інша інформація стосовно функціонування СЕЗ ОДС визначаються Держстатом та оприлюднюються на його офіційному вебсайті.

Наказ № 124 набере чинності з дня його офіційного опублікування.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП