У журналі «Заробітна плата» № 3/2022 (див. тут) ми розглядали питання щодо укладення з директором товариства з обмеженою відповідальністю договору цивільно-правового характеру. І дійшли висновку, що це можливо, тому що відповідні зміни були внесені ст. 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII (далі — Закон № 2275) ще в серпні 2021 р.
І ось у листі від 24.05.2023 р. № 4706-05/23807-09 Мінекономіки, вважаємо, підтверджує наш висновок. Правда, зацитувавши норми Закону № 2275 і КЗпП, Мінекономіки не роз’яснює, як це має бути правильно, бо, мовляв, надання роз'яснень щодо укладення з особами договорів цивільно-правового характеру виходить за межі його компетенції. Однак застерігає, яким ознакам не повинен відповідати договір ЦПХ, щоб відносини не визнали трудовими.
У листі цікавими також є роз’яснення щодо можливості власником самому керувати підприємством. Юридично засновник виконує не обов'язки директора підприємства, а лише покладені на нього певні управлінські функції. І це головна його відмінність від директора — найманого працівника.
І в кінці Мінекономіки резюмує, що у статуті суб'єкта господарювання може бути визначено характер відносин між цим суб'єктом господарювання і його керівником.
Директор за договором ЦПХ: чи можливо
◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини з керівником
◦ Робота за договорами/угодами ЦПХ
◦ Офіційні роз’яснення