Дії роботодавця, якщо працівник захворів на СОVID-19


06.10.2020

Управління Держпраці у Рівненській області роз’яснило, що проведення розслідування випадків гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337, стосується лише медичних працівників та інших працівників закладів Міністерства охорони здоров’я, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Так, керівник підприємства, установи, закладу незалежно від форми власності в разі лабораторно підтверджених фактів інфікування найманого працівника інформує із застосуванням сучасних засобів зв’язку ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» для проведення санітарно-протиепідеміологічних заходів у суб’єкта господарювання.

Нагадуємо, що обов’язковій самоізоляції (14 календарних днів) підлягає особа, яка контактувала з джерелом інфекції (хворим, який має підтверджений результат ПЛР-тесту). На період самоізоляції їй видадуть листок непрацездатності, що передбачено п. 51 частини першої ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Перші п’ять днів такого листка непрацездатності оплачуються за кошти роботодавця.

Також, за погодженням між працівником і роботодавцем, працівнику може бути встановлено гнучкий режим робочого часу (дистанційна робота) відповідно до ст. 60 КЗпП.

За угодою сторін працівнику може надаватися щорічна відпустка, а також відпустка без збереження заробітної плати на весь період дії карантину, строк якої не враховуватиметься в 15-денну норму на рік для відпусток за власний рахунок.

Роботодавець не має права не допустити до роботи працівника лише на підстави підозри, що він є носієм вірусу, оскільки контактував із хворим.

Низка постанов Головного державного санітарного лікаря України, якими затверджено тимчасові рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів на період карантину за галузевим принципом, допоможуть суб’єктам господарювання організувати роботу:


◦ Карантин
◦ Офіційні роз’яснення
ДЕМО ДОСТУП