Довідка, яка підтверджує статус резидента України, надається в паперовій формі


◦ Офіційні роз’яснення
17 грудня 2021 р.

Будь-який платник — юридична особа, фізична особа — підприємець, фізична особа може надіслати лист (запит тощо) у довільній формі через Електронний кабінет до відповідного органу ДПС за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України. Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Орган ДПС на своєму бланку видає платнику податків (юридичній особі, фізичній особі — підприємцю, фізичній особі) довідку протягом 10 робочих днів з моменту подання письмового звернення такої особи. Слід зазначити, що нормами наказу ДПА України «Про підтвердження статусу податкового резидента України» від 12.04.2002 р. № 173 не передбачено отримання платником довідки в електронному вигляді.

Довідка діє в межах календарного року та потребує щорічного її оновлення. Нагадаємо, що довідка-підтвердження статусу податкового резидента України видається для підтвердження, що особа є платником податків в Україні та є резидентом України в розумінні договору про уникнення подвійного оподаткування між Україною та відповідною країною.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП