Як декларувати об’єкти підвищеної небезпеки


◦ Охорона праці
01.02.2022

Управління Держпраці у Житомирській області роз’яснює, як декларувати об’єкти підвищеної небезпеки.

Декларація безпеки — документ, який визначає комплекс заходів, що вживає суб’єкт господарювання, щоб запобігти аваріям, а також забезпечити готовність до локалізації, ліквідації аварій та їх наслідків.

Суб’єкт господарювання, який має у власності або користуванні хоча б один потенційно небезпечний об’єкт, готує і подає декларацію безпеки об’єкта підвищеної небезпеки за встановленою формою до територіальних органів контролю, зокрема Держпраці, ДСНС, і місцевих органів виконавчої влади.

За наявності на одному виробничому майданчику кількох об’єктів підвищеної небезпеки слід складати одну декларацію безпеки.

Декларація безпеки повинна містити:

  • результати всебічного дослідження ступеня небезпеки та оцінки рівня ризику;
  • оцінку готовності до експлуатації об’єкта підвищеної небезпеки відповідно до вимог безпеки промислових об’єктів;
  • перелік заходів, прийнятих з метою зниження рівня ризику та запобігання аваріям;
  • відомості про заходи щодо локалізації та ліквідації можливих наслідків аварій.

Для об’єктів підвищеної небезпеки, які експлуатуються, декларація безпеки складається як самостійний документ, а для об’єктів підвищеної небезпеки, які будуються, реконструюються чи ліквідовуються, — як складник відповідної проєктної документації.

Суб’єкт господарювання несе відповідальність за достовірність даних, наведених у декларації.

Якщо суб’єкт господарювання подав декларацію безпеки, це не звільняє його від державного нагляду і контролю за його діяльністю.

Декларацію безпеки разом із позитивним висновком експертизи слід подавати:

  • для об’єктів підвищеної небезпеки, які експлуатуються або ліквідовуються, — протягом року після державної реєстрації об’єкта підвищеної небезпеки;
  • для об’єктів підвищеної небезпеки, експлуатація яких планується, — разом із заявою про отримання дозволу на експлуатацію.

Експертизу декларації безпеки можуть проводити суб’єкти господарювання всіх форм власності, які провадять наукову й науково-технічну діяльність у сфері безпеки промислових об’єктів.

Декларація безпеки потрапляє до Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки протягом 30 робочих днів. Переглядати декларацію безпеки потрібно раз на п’ять років.


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП