Як не порушити закон, даруючи або приймаючи подарунки


◦ Облік та оподаткування
30.12.2022

Новорічні та різдвяні  свята у розпалі, всі отримують подарунки. Це добра традиція  та знак уваги. Але як не порушити Закону, даруючи чи приймаючи подарунки? Так,  ст. 23  Закону України «Про запобігання корупції» визначені чіткі правила та обмеження щодо отримання подарунків державними службовцями.

Категорично забороняється вимагати, просити, одержувати подарунки (незалежно від їх вартості) для себе або близьких осіб від юридичних та фізичних осіб:

  •  у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
  •  якщо особа, яка дарує (дарувальник), перебуває в підпорядкуванні особи, якій вона дарує подарунок (обдаровуваного).

 То які ж подарунки дозволено прийняти?

Згідно з ч. 2 ст. 23 Закону дозволено отримувати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо:

  • вартість таких подарунків не перевищує 1 прожитковий мінімум (з 1 грудня 2022 р. 2684 грн) для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово;
  • сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.

Детальніше про обмеження,  які стосуються подарунків та інших ситуацій, пов’язаних з  конфліктом інтересів, читайте у  Методичних рекомендаціях щодо застосування окремих положень Закону  України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту  інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції від 21.10.2022 р. № 13, наданих НАЗК, за посиланням.


Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції
 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП