Як оподатковуються доходи Діда Мороза, Снігуроньки та інших казкових героїв?


23.12.2019


Державна податкова служба України на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук нагадує, що оподаткування доходів осіб, які виступають у ролі казкових героїв, здійснюється за нормами Податкового кодексу України і залежить від статусу цих громадян.

 

 

ФОПи

Якщо надання таких послуг здійснюється в межах підприємницької діяльності, податок сплачується залежно від обраної системи оподаткування — сплата єдиного податку чи включення до доходів загальної системи оподаткування. Також підприємницький статус такої фізичної особи має бути зазначений у договорі.

 

Працівники

Особи, які виступають у ролі новорічних персонажів і працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах або беруть участь у театралізованих виставах, які тривають напередодні й під час зимових канікул та які організовані юридичними особами чи приватними підприємцями, отримають свій заробіток за мінусом податку.

 

Громадяни

У разі отримання доходів, які не оподатковувалися під час виплати, всі «казкові герої» залишаються казковими лише під час святкування, а після свят зобов’язані завітати до податкової служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити до бюджету з отриманих доходів ПДФО за ставкою 18 % та 1,5 % військового збору.

 


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП