Як перейти на єдиний рахунок: консультує ДПСУ


22.01.2021

Державна податкова служба України на своєму сайті інформує, що понад 1 тис. платників податків вже виявили бажання сплачувати податки через єдиний рахунок.

Так, станом на 20.01.2021 р. до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, включено 1007 платників податків. Через єдиний рахунок вже сплачено 2,9 млн грн.

Такий спосіб сплати податків є комфортним, оскільки скорочує платникам фінансові витрати й час на формування розрахункових документів.

Через єдиний рахунок можна сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Нагадуємо, що єдиний рахунок для сплати податків запроваджено з 1 січня 2021 р. Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки.

Перший: через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.

Другий: отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Третій: надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Платники, які не подали Повідомлення за формою J/F 1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/небюджетні рахунки.

Як перейти на єдиний рахунок, показано у відео за цим посиланням.


Від редакції додамо, що відмовитися від єдиного рахунку можна лише в кінці року. Крім того, слід враховувати, що за наявності заборгованості з якогось одного податку спочатку буде погашено цю заборгованість.


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП