Як подати заяву-розрахунок, якщо через війну видали паперовий листок непрацездатності


◦ Воєнний стан
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності
07 квітня 2022 р.

Фонд соціального страхування зазначає, що через бойові дії, ускладнену логістику і технічні обмеження, створення електронних "лікарняних" або видача паперових листків непрацездатності на сьогодні можуть бути ускладнені.

Щоб це не вплинуло на можливість і строки отримання допомог від Фонду соціального страхування України, були напрацьовані зміни до нормативно-правових актів, які дозволяють видати листок непрацездатності незважаючи на зупинення доступу лікаря до електронних систем, а також у виняткових, визначених МОЗ, випадках, попри відсутність бланків.

 Якщо неможливо створити МВТН

Якщо лікар не має доступу до електронної системи охорони здоров’я, йому надано право замість оформлення медичного висновку і автоматичного формування е-лікарняного видати пацієнту паперовий листок непрацездатності на захищеному бланку.

 Якщо бланки "лікарняних" відсутні

У виняткових, визначених МОЗ, випадках у разі відсутності у закладі охорони здоров'я або реабілітаційної допомоги паперових бланків листків непрацездатності та об’єктивної неможливості їх отримання, за рішенням керівника такого закладу може бути дозволено самостійно роздрукувати "лікарняний" на білому папері. Форма бланка "лікарняного" затверджена наказом від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.

Такий роздрукований листок непрацездатності прирівнюється до "лікарняного", виданого на бланку – він підтверджує факт тимчасової непрацездатності та є підставою для нарахування допомоги від Фонду соціального страхування України та за рахунок коштів роботодавця.

 Як заповнити роздрукований "лікарняний"

До роздрукованого бланка листка непрацездатності, за умови, що використання такого бланку визначено МОЗ у наявних в закладі охорони здоров’я обставинах, застосовуються вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406.

Під час заповнення роздрукованої форми "лікарняного" в полі «серія бланка» зазначається ЄДРПОУ закладу, а в полі «номер бланка» – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності, затвердженому наказом МОЗ України від 14.02.2012 р. № 110.

 Як роботодавцю подати заяву-розрахунок за роздрукованим "лікарняним"

У разі роботи з роздрукованим бланком листка непрацездатності роботодавець виконує всі свої функції, передбачені для роботи із паперовими листками непрацездатності, зокрема, розглядає його на комісії із соціального страхування, заповнює зворотню сторону (яка може бути також роздрукована страхувальником самостійно, якщо лікар видав лише лицьовий бік), оплачує перші п’ять днів непрацездатності в разі необхідності, а також формує заяву-розрахунок.

Під час формування заяви-розрахунку слід проставляти ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я та порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності в колонку 8 «Номер» форми заяви-розрахунку, ігноруючи колонку 7 «Серія» у такому форматі: ХХХХХХХХ-YYYY, де ХХХХХХХХ – код ЄДРПОУ закладу охорони здоров’я, а YYYY – порядковий номер запису в Журналі реєстрації листків непрацездатності.

При цьому кількість символів для цього поля не обмежуються, оскільки неможливо спрогнозувати кількість записів у журналі та який порядковий номер буде присвоєно листку непрацездатності.

 Коли оплатять "лікарняні"

Оформлення тимчасової непрацездатності роздрукованим "лікарняним" не вплине на строки та можливість отримання допомоги від Фонду – призначення і виплата коштів відбуваються на загальних засадах.

Тож, як і в разі е-лікарняного, слідкувати за станом фінансування можна онлайн у телеграм-каналі Фонду.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП