Як подати звітність з ЄСВ за попередні звітні періоди


09.02.2021

Державна податкова служба України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі розмістила відповідь на таке запитання
за якою формою платники ЄСВ — страхувальники (роботодавці) подають звітність з ЄСВ у складі податкового розрахунку, якщо така звітність не подавалася за попередній звітний період (періоди), в тому числі до 2021 року?

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. № 773; далі — Наказ № 773) затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Порядок).

Відповідно до пп. 9 п. 9 розділу V Порядку, якщо платником ЄСВ не подавався Розрахунок за попередній звітний (податковий) період, такий платник податків зобов’язаний подати Розрахунок у поточному звітному (податковому) періоді за формою, що діє на день подання такого розрахунку.

Підпунктами 10 та 11 п. 9 розділу V Порядку передбачено коригування реквізитів (крім сумових показників) та виправлення відомостей у звітності з ЄСВ, що була подана за формами, які діяли до набрання чинності Наказом № 773, за періоди до 2021 р.

Порядок проведення коригувань реквізитів та показників Розрахунку встановлений розділом V Порядку.

При цьому Розрахунок, сформований для виправлення помилок за звітний (податковий) та за попередній періоди, не має містити інших додатків крім тих, у яких проводиться коригування (абзац третій п. 2 розділу V Порядку).

 


ДЕМО ДОСТУП