Як створювати медичні висновки про тимчасову непрацездатність: роз’яснення МОЗ


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
04.11.2021


Міністерство охорони здоров’я України на своїй сторінці у фейсбуці надало роз'яснення щодо створення медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

 

Хто може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність?

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) може сформувати лікуючий лікар. Створювати МВТН фельдшери чи медичні сестри не можуть.

 

Як створити МВТН у стаціонарі?

Лікуючий лікар у разі госпіталізації має зафіксувати стан людини і на підставі цього сформувати МВТН. Під час виписки пацієнта на підставі медичного запису про виписку лікуючий лікар може також створити МВТН, щоб уточнити строк завершення періоду непрацездатності або ж для продовження випадку тимчасової непрацездатності для амбулаторного доліковування (на строк не більше трьох днів після виписки).

 

Як сформувати медичний висновок для пацієнта, який потрапив до лікарні без свідомості? 

Якщо пацієнта неможливо ідентифікувати, лікар реєструє його (у Реєстрі пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я) як неідентифіковану особу. Для такого пацієнта формується медичний висновок про тимчасову непрацездатність на підставі медичних записів про неідентифікованого пацієнта. Після того як людина прийде до тями, лікар його ідентифікує, поєднує запис із попереднім (неідентифікованої особи) та формує йому новий медичний висновок на підставі цього медичного запису.

Розібратися, як створювати медичний висновок про тимчасову непрацездатність, можна на онлайн-курсі від Національної служби здоров'я України.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП