Як виправити помилки з ЄСВ у додатку 1 до єдиної звітності


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Єдиний звіт з ЄСВ і ПДФО
179

23.05.2024


У Головному управлінні Пенсійного фонду Вінницької області надали покроковий алгоритм виправлення помилок у податковому розрахунку.

Під час виправлення помилок потрібно дотримуватись таких правил:

  • Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка й у відповідній графі додатків указати «1» – на виключення рядка. 
  • Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у відповідній графі додатків указати «0» – на введення рядка. 
  • Для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи вказати «1» – рядок на виключення, а в другому «0» – рядок на введення

Подання коригуючих розрахунків «Звітний новий» і «Уточнюючий». Які між ними відмінності?

  • «Звітний новий» подають, якщо крайній день звітування ще не минув – це 40-й день після закінчення кварталу. За допомогою ознаки «1» та «0» у графі «Ознака (0, 1)» додатка 1 можна виправити будь-яку помилку – як сумову, так і несумову.
  • «Уточнюючий» подають, якщо останній день звітування вже минув. Виправлення помилок у базі ЄСВ чи у сумі ЄСВ потрібно робити лише через коди типу нарахувань «2» і «3». За допомогою ознаки «1» та «0» – графа «Ознака (0, 1) додатка 1 – виправляються тільки несумові показники, тобто помилки в реквізитах, що стосуються застрахованої особи та не стосуються сум нарахованого єдиного внеску.

Типи помилок у додатку 1 до звітності:

  • сумові помилки: застосовано неправильні ставки ЄСВ; зазначено помилкову суму нарахованої заробітної плати тощо;
  • несумові помилки: громадянство, ідентифікаційний номер або номер та серія паспорта, код категорії застрахованої особи, кількість днів перебування у трудових відносинах або без збереження заробітної плати.

Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП