Яка відповідальність застосовується за несплату річних податків


24.11.2020

Головне управління ДПС у Тернопільській області роз’яснює, що терміни подання звітності для базового звітного (податкового) періоду, що дорівнює календарному місяцю, кварталу, року, та сплати податкових зобов’язань встановлені п. 49.18 та п. 57.1 ПКУ відповідно.

За несплату узгодженої суми грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених п. 126.2 ПКУ) протягом строків, визначених ПКУ, до платника податків застосовується відповідальність у вигляді штрафу згідно з п. 126.1 ПКУ.

Водночас п. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01.03.2020 р. по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій, зокрема, за порушення сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Отже, до платників податків (крім ЄСВ), які за податкові (звітні) періоди 2020 р. та за 2019 р. порушили строк сплати узгодженої суми грошового зобов’язання, визначений ст. 57 ПКУ, якщо граничний строк сплати припадає на період з 01.03.2020 р. по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), але при цьому сплатили узгоджену суму грошового зобов’язання протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції, передбачені п. 126.1 ПКУ, не застосовуються.

Проте незастосування штрафних санкцій на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не поширюється на випадки порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

 


◦ Трудовi вiдносини
◦ Матеріальна відповідальність
◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП