Яке відомство має надавати роз’яснення щодо подання повідомлення про прийняття на роботу


17.01.2022

Податківці у підкатегорії 201.10 ЗІР зауважили, що згідно з ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування ЄСВ про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту затверджено постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413 (далі — Порядок № 413). Враховуючи норми цієї постанови ДПС лише приймає від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту (далі — Повідомлення), проте не регулює питання трудових відносин, встановлених ст. 24 КЗпП.

Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 р. № 459 (в редакції постанови КМУ від 17.02.2021 р. № 124), Міністерство економіки України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері праці, трудових відносин.

Отже, питання щодо надання роз’яснень стосовно законодавства про працю в частині заповнення та подання Повідомлення перебуває у правовому полі Мінекономіки.

 


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Повідомлення про прийнятих працівників
ДЕМО ДОСТУП