Які документи треба взяти в ТЦК для отримання броні та відстрочки


◦ Воєнний стан
◦ Військовий облік. Військова служба
◦ Бронювання
13116

30.04.2024

Новий закон "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" набере чинності лише 18 травня, однак документ одразу ж почали "розбирати на молекули" військові експерти, аналітики та адвокати, а також саме Міністерство оборони, роз'яснюючи основні зміни. А до деяких територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки вже вишикувалися черги охочих оновити свої військово-облікові дані, чого не було з початку повномасштабної війни. 

Однією з норм нового закону є обов’язок оновити свої дані протягом 60 днів після набуття законом чинності. І хоча до набуття чинності ця норма (вимога) не діє, оновити свої персональні дані можна вже зараз, не очікуючи максимального ажіотажу.

З якими документами слід приходити на звіряння? Про це розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін.

Насамперед у ТЦК та СП потрібно приходити з особистими та військово-обліковими документами: паспортом, ідентифікаційним кодом, військовим квитком (або тимчасовим посвідченням). А для оновлення даних потрібно брати всі документи, які підтверджують зміни цих даних.

Наприклад, громадянин, який має право на відстрочку під час мобілізації, має принести документи, які підтверджують це право. Усі підстави для надання відстрочки визначені у ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

 

Про які персональні дані йдеться? 

— Загалом їх визначено понад три десятки. Названі вами стоять на перших позиціях цього переліку. У ньому також відомості про сімейний стан, номери телефонів та адреси електронної пошти, реквізити паспорта громадянина України та закордонного паспорта, відомості про зміну громадянства, про зміну (встановлення) групи інвалідності, вже згадані мною відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Деякі з них, на кшталт номера телефону, не потребують документального підтвердження. Проте для внесення до Єдиного реєстру військовозобов'язаних більшість змін має бути підтверджена відповідними документами.

 

Чи треба брати із собою водійські права?

— Ну, хіба що військовозобов’язаний хоче служити водієм, тоді може взяти.

 

Якщо людина має хронічні чи гострі захворювання, вона повинна принести медичні документи, які підтверджують її актуальні діагнози?

— Лікарі ВЛК мають доступ до інформаційної системи Helsi, де зберігаються всі медичні документи. Але якщо людина знає, що в неї якісь діагностовані хвороби чи довідки не внесені до цієї системи, то варто взяти документ, який підтверджує діагноз. Якщо особа має інвалідність, у неї має бути довідка МСЕК.

Військовозобов’язаний громадянин, який прибуває для уточнення своїх військово-облікових даних, однозначно буде направлений на ВЛК, навіть якщо йому надають відстрочку. Інформація про придатність до військової служби, яку й визначає ВЛК, є одним з пунктів військово-облікових даних. Тому не потрібно цього боятися чи звинувачувати ТЦК у незаконності такого направлення.

 

Протягом якого часу військовозобов’язаний має повідомити в ТЦК та СП про зміну персональних даних?

— Згідно з постановою Кабінету Міністрів № 1487, яка затверджує Правила військового обліку, про зміну персональних даних потрібно повідомляти у семиденний термін від таких змін.

 

Тобто всі ці дані можна оновити зараз або у визначений 60-денний строк?

— Їх потрібно було вже давно оновити! Звісно, можна оновити зараз. Норма, про яку ви запитуєте, ще не набула чинності, але якщо протягом відведеного часу не оновити дані, то це потягне за собою адміністративне покарання — громадянин отримає штраф за ст. 210 КУпАП, а якщо не зробити це протягом 60 днів після набуття чинності Закону, то буде застосована ст. 210-1.

 

У чому між ними різниця?

— Стаття 210 — це порушення правил військового обліку. В особливий період нею передбачено штраф 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850—1700 гривень. А стаття 210-1 — це вже порушення законодавства про мобілізацію. І штраф за це в особливий період уже 300-500 неоподатковуваних мінімумів (5100—8500 гривень). Звісно, це значно відчутніше для гаманця пересічного громадянина.


Телеграф

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП