Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом та передбачено ст. 43 Конституції України. Працівник має право на оплату своєї праці на підставі укладеного трудового договору згідно зі ст. 21 Закону України «Про оплату праці».

У разі якщо не виплачують нараховану заробітну плату, радимо звернутись до суду та направити рішення на примусове виконання.

На особливому контролі виконавчої служби залишається стан виконання виконавчих документів про стягнення заборгованості із зарплати та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами.
 

Як звернутися до суду, якщо владнати питання в позасудовому порядку не вдалося?

Для стягнення заборгованості із заробітної плати працівник може звернутися до суду в порядку наказного провадження (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною) та позовного провадження (існує спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).
 

Який строк звернення до суду з позовом про стягнення заробітної плати?

Ст. 233 КЗпП встановлює загальний тримісячний строк для звернення до суду в трудових спорах, зокрема й щодо стягнення заробітної плати. Цей строк починає відраховуватися з дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону № 11107, який пропонує скасувати обмеження у три місяці для звернення до суду з позовами про стягнення заробітної плати. Це означає, що працівники зможуть звертатися до суду в будь-який зручний для них час, не обмежуючись строками.

Після отримання рішення суду стягувач звертається до державної виконавчої служби, і розпочинається примусове виконання.


Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції