Який порядок заповнення платіжних інструкцій: нове роз'яснення податківців


◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
10.07.2023

Як відомо, з 01.07.2023 р. платники мали перейти на новий формат заповнення поля «Призначення платежу» платіжних інструкцій. Але в мережі "Інтернет", в т. ч. на сайті житомирських податківців, з’явився лист НБУ, в якому йшлося про те, що остаточно на новий формат сплати банки мають перейти до 01.12.2023 р.

Тим не менше фахівці ГУ ДПС у Житомирській області 06.07.2023 р. під час телефонної гарячої лінії на тему «Правильність заповнення реквізиту «Призначення платежу» з 01 липня 2023 року» наголосили, що платники під час сплати податкових платежів повинні використовувати новий формат (див. тут). 

І ось ДПСУ оприлюднила, схоже, остаточне роз’яснення на цю тему: використовувати слід новий формат, але якщо банк цього не може забезпечити — можна старий.

З 1 липня 2023 року платники під час сплати податкових платежів та єдиного внеску під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції користуються вимогами Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення (наказ Мінфіну від 22.03.2023 р. № 148).

З метою надання можливості виконання платниками своїх обов’язків щодо сплати належних платежів до бюджету та фондів соціального страхування у разі, якщо надавач платіжних послуг не забезпечив розробку програмного забезпечення в частині використання платниками структурованого формату реквізиту «Призначення платежу», таким платникам збережена можливість використання реквізиту «Призначення платежу» в старому форматі (неструктурованому).

Для цього такі надавачі платіжних послуг повинні в найкоротший строк проінформувати своїх клієнтів щодо формату використання ними реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції.

Також звертаємо увагу платників, які під час сплати податкових платежів та єдиного внеску використовують структурований формат реквізиту «Призначення платежу»: під час внесення даних про «Код виду сплати» та «Додаткову інформацію запису» потрібно використовувати виключно наявні поля платіжної інструкції, а саме поле «Код виду сплати» та поле «Додаткова інформація запису».

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП