ІПК більше не рятуватимуть від штрафів…


10.06.2020

…вважає Головне управління ДПС у м. Києві. Про це йдеться у роз’ясненні щодо особливостей надання індивідуальних податкових консультацій.

Повідомляється, зокрема, що з 1 січня наступного року з п. 53.1 ПКУ будуть виключені перші два абзаци. Ними, нагадаємо, наразі встановлено, що не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента та/або його посадову особу), який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому в письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що в подальшому така податкова консультація була змінена або скасована. Ці норми застосовуються до індивідуальної податкової консультації за умови, що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій.

Насправді, це не зовсім так. А що ж саме зміниться в наданні ІПК з 01.01.2021 р. — читайте в статті «Податкова реформа — 2020: взаємини платників податків і податківців» у журналі «Заробітна плата» № 7/2020.

 

 

 


◦ Офіційні роз’яснення
ДЕМО ДОСТУП