Куди роботодавцям подавати повідомлення про виплату коштів за "лікарняними": роз'яснення ФССУ


◦ Соціальне страхування
◦ Офіційні роз’яснення
25.01.2023

Триває роз’яснювальна кампанія про те, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. 

Пенсійний фонд України у постанові  від 21.12.2022 р.  № 28-3 вказав, що заява-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам подаються страхувальниками через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, а також можуть подаватися у паперовій формі разом з електронною формою на електронному носії інформації головним управлінням Пенсійного фонду України в областях та м. Києві за основним місцем обліку страхувальників.

Насправді ж наразі немає можливості подати повідомлення через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України — тільки в паперовому вигляді.

І ось до кампанії на цю тему долучився Фонд соціального страхування і у своєму телеграм-каналі роз'яснив, куди з 1 січня роботодавцям подавати повідомлення про виплату коштів за "лікарняними" і чи потрібно це робити.

ФССУ наголошує, що повідомлення про виплату працівникам коштів, отриманих від фондів (як ФССУ, так і ПФУ), необхідно продовжувати подавати.

Форма такого повідомлення та строки його подання наразі не змінились – вони затверджені постановою правління ФССУ від 19.07.2018 р. № 12, яка продовжить діяти до прийняття Пенсійним фондом відповідного власного порядку.

Подавати повідомлення про виплату необхідно до того фонду, від якого надійшли кошти.
 


Як подати повідомлення до ФССУ
  • На жаль, у зв’язку з технічними причинами, пов’язаними із припиненням ФССУ, подати повідомлення наразі можливо лише у паперовому вигляді. Роботодавці можуть звернутись безпосередньо до відділення або надіслати документ рекомендованим листом.
     
  • Актуальний перелік і контакти відділень ФССУ можна знайти за посиланням.
     
  • Якщо страхувальники зареєстровані у Луганській області, повідомлення необхідно надіслати на адресу: м. Дніпро, проспект Яворницького, 93 (отримувач: управління ВД ФССУ у Луганській області).
     
  • Страхувальники Херсонщини мають подавати повідомлення до відповідних відділень Кіровоградського управління.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП