Мінекономіки впроваджуватиме гендерну рівність у зарплатах жінок і чоловіків


06.08.2021

 Мінекономіки інформує про розробку проєкту Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 р. та плану заходів з її реалізації. Наразі ці документи готуються для надсилання на погодження всім зацікавленим центральним органам виконавчої влади, після чого будуть винесені на громадське обговорення.

«Існує розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні, який хоч і демонструє упродовж 2020-го – першої половини 2021 р. тенденцію до скорочення — за підсумками першого кварталу 2021 р. він досяг найнижчого рівня за всю історію нашої держави та склав близько 18 % — проте залишається суттєво вищим ніж у більшості розвинених країн світу, у тому числі країн Європейського Союзу», — прокоментувала заступниця міністра економіки України Світлана Глущенко.

Україна у 2020 р. приєдналась до двох провідних міжнародних ініціатив, статутною метою яких є скорочення гендерного розриву в оплаті праці. Одним з головних зобов'язань, які уряд України взяв на себе у зв'язку з цим приєднанням, стало поступове та планомірне зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків за працю рівної цінності.

 


◦ Оплата праці
ДЕМО ДОСТУП