Мінфін розробив Порядок проведення перевірки контролюючої особи


19.07.2022

Державна податкова служба України на своєму сайті розмістила проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку проведення перевірки контролюючої особи». Цей Порядок розроблено для застосування посадовими особами органів ДПС під час документальних перевірок контролюючих осіб, якими є фізичні або юридичні особи — резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії.

Згаданим Порядком передбачено, що підставами для проведення перевірки контролюючої особи є отримання органом ДПС податкової інформації, що свідчить про неподання платником податків або подання з порушенням звіту про контрольовані іноземні компанії та/або ненадання контролюючому органу відповіді згідно з пп. 39-².6.2 п. 39-².6 ст. 39-² ПКУ. Перевірка контролюючої особи проводиться також за наявності підстав, що визначені пп. 78.1.1, 78.1.2, 78.1.4, 78.1.5, 78.1.21 п. 78.1 ст. 78 глави 8 розділу II ПКУ.

Перевірка контролюючої особи може бути виїзною / невиїзною позаплановою документальною перевіркою.

Предметом перевірки контролюючої особи є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати податку на прибуток підприємств або ПДФО, воєнного збору, а також дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), звітів та повідомлень про контрольовані іноземні компанії, інших форм звітності, документів та інформації, що визначена, зокрема, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПКУ.

Тривалість перевірки контролюючої особи не повинна перевищувати шести місяців.

 


◦ Перевірки та відповідальність
◦ Перевірки податкові
ДЕМО ДОСТУП