Народні депутати пропонують День Перемоги святкувати 8 травня


20.04.2022

У ВРУ зареєстровано законопроєкт № 7297 «Про внесення змін до деяких законів України щодо увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».

Ним пропонується:
 

  • встановити державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який щороку відзначати 8 травня. Відповідні зміни будуть внесені до Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років»;
  • перенести вихідний день з 9 на 8 травня і уточнити назву святкового дня в КЗпП;
  • рекомендувати Президенту України внести зміни до Указів, зокрема, з метою відзначення в Україні Дня Європи 9 травня разом з державами Європейського Союзу.

Як пояснюють законотворці, перемога над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років щороку відзначається в європейських державах 8 травня – в День капітуляції нацистської Німеччини. Цього ж дня по всій Європі шанують пам’ять полеглих у Другій світовій війні.

Проте в Україні День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні досі відзначається 9 травня. Комуністичний режим СРСР навмисне встановив окрему від решти Європи дату відзначення перемоги. Радянський Союз, а слідом за ним і Російська Федерація, перетворили відзначення 9 травня на інструмент пропаганди й досягнення політичних цілей, розпалювання війн, виправдання власних злочинів проти людяності.

 


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні законопроєкти
ДЕМО ДОСТУП