Чи можна одночасно виплачувати кілька видів допомоги


17.09.2020

У 2020 році Мінсоцполітики запровадить нову модель соціальних сервісів в  регіонах | Асоціація міст УкраїниУ період тимчасової непрацездатності або відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами допомогу по частковому безробіттю не надають. Таке роз’яснення міститься в листі Мінсоцполітики України від 26.08.2020 р. № 8076/0/290-20.

Фахівці відомства пояснюють свою позицію тим, що допомогу по частковому безробіттю на період карантину надають застрахованій особі у формі компенсації втраченого заробітку за період, коли вона не працювала у зв'язку з не залежними від неї обставинами.

Допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати (доходу) у разі настання в неї страхового випадку та за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами відповідно (ст. 22 та 25 Закону № 1105).

Тому кожен з видів допомоги є компенсацією застрахованій особі втраченого заробітку в разі настання відповідних обставин (страхового випадку) й одночасна їх виплата законодавством не передбачена.

ДЕМО ДОСТУП