Нові послуги та можливості в «Дії»


19.05.2021

Міністерство цифрової трансформації України повідомляє, що 17 травня команда Мінцифри під час Diia Summit 2.0 презентувала масштабне оновлення «Дії» — понад 10 нових електронних послуг. Оновлення вже доступні на порталі та в застосунку.

Які нові послуги доступні в «Дії»?

 

Зміна місця реєстрації онлайн

Запроваджено експериментальний проєкт з електронною зміною реєстрації місця проживання. Потрібна лише ID-картка, 10-15 хвилин для заповнення заяви в «Дії» та онлайн-підтвердження власника житла. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу та Маріуполя. За рік послуга буде масштабована на всю країну. Також запущено реєстрацію права власності онлайн — саме ця послуга робить можливою зміну місця реєстрації в декілька кліків.

 

Автоматична реєстрація ФОП

Дві секунди для запуску бізнесу: відтепер відкрити власний бізнес можна автоматично онлайн, без участі держреєстратора. Заявка про відкриття ФОП одразу надходить у реєстр фізосіб-підприємців. Потрібно 10-15 хвилин на заповнення заяви та менше ніж дві секунди на її обробку.

 

Сплата податків та подання декларацій

Задекларувати доходи, сплатити податки і збори ФОП, переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди — все це тепер можна зробити в «Дії». Процес подання декларацій спростили: замість двох сторінок та понад 30 полів тепер достатньо відповісти лише на 4 запитання та внести суму доходу для розрахунку єдиного податку. Система сповіщень нагадуватиме про граничні дати подання декларацій та сплати податків.

 

Дія. Підпис

Електронний підпис у смартфоні. Підписуйте будь-які документи, отримуйте держпослуги просто з телефона вдома, в метро чи під час ранкової кави — безоплатно та в кілька кліків.

 

NFC-авторизація

Авторизуйтесь у «Дії», приклавши ID-картку до смартфона. 30 секунд — і в застосунок підтягнуться всі документи та згенерується електронний підпис.

 

Статичний QR-код

Тепер не обов’язково ксерити копії документів чи заповнювати бланки. Наприклад, заселяючись у готель чи оформлюючи кредит у банку. За допомогою статичного QR-коду можна ділитися необхідними документами онлайн. Бізнесу не потрібно робити технічну інтеграцію та купувати обладнання — потрібно в кабінеті на порталі «Дія» згенерувати QR-код та роздрукувати його. Людина сканує QR-код та дає згоду на шеринг документів. Важливо, що компанія не зможе вимагати від клієнта додаткові копії документів і надлишкові копії даних. Також у «Дії» можна побачити історію шерингів: коли, скільки разів і з ким ділилися цифровими копіями документів.

 

Нові будівельні послуги

Для класу наслідків СС2/СС3 — електронний дозвіл на виконання будівельних робіт та електронний сертифікат про прийняття в експлуатацію; автоматична реєстрація декларації про готовність об’єкта класу наслідків СС1 до експлуатації; онлайн-видавання будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

 

E-петиції

Українці зможуть створювати, переглядати та підтримувати електронні петиції на порталі «ВзаємоДія» або в застосунку «Дія». Це перший етап запровадження електронної демократії в Україні.

 

Заміна водійського посвідчення й оновлений розділ «Штрафи»

Подати заявку на нове посвідчення в «Дії» можна за 5 хвилин. Також для тих, у кого є водійське посвідчення, кожну годину «Дія» оновлюватиме розділ «Штрафи». Також стануть доступними штрафи, виписані патрульними. Якщо будуть нові, то вони одразу там з'являться, а застосунок надішле сповіщення. За 5 днів до закінчення терміну оплати «Дія» нагадає про несплачений штраф, виписаний патрульним.

 

Подання заяви про намір отримати пільгову іпотеку для ВПО

Доступний кредит на житло переселенцям, які постраждали через російську агресію в Криму та на сході України. Кредит — на 20 років під 3 % річних. Заяву можна подати на порталі «Дія» за 10 хвилин.

 

Сплата адмінзбору онлайн

Потрібно буде навести камеру в «Дії» на QR-код біля реєстратора. Квитанція буде сформована автоматично. Два кліки замість двох візитів! Доступна в Одесі, Хмельницькому та Рівному, поступово буде масштабована на всю Україну.

 

Реєстрація операторів потужностей ринку

Автоматизували весь процес — реєстрація через портал «Дія» займатиме одну хвилину. Потужності ринку — це будь-яке обладнання для виробництва, зберігання або транспортування харчових продуктів. Від бджільництва, кав’ярні або МАФу з морозивом до вантажівок-холодильників та торговельних мереж супермаркетів. Більше не потрібно їздити по установах, ходити до ЦНАПу, носитися з пакетом документів або надсилати їх рекомендованими листами.

 

Крім того, під час Diia Summit 2.0 анонсували проведення нового етапу багбаунті, адже безпека «Дії» — один із головних пріоритетів Мінцифри. Відкритий конкурс розпочнеться у червні й триватиме шість місяців. Призовий фонд — 1 мільйон гривень. Кожен (незалежно від досвіду чи кваліфікації) зможе долучитися.

 


◦ Кадрова документація
◦ Електронна документація
ДЕМО ДОСТУП