Нові правила бронювання працівників і відрядження для військовозобовʼязаних: інтерв'ю з міністром економіки


◦ Військовий облік. Військова служба
◦ Бронювання
28.12.2022

Міністр економіки Юлія Свириденко у своєму інтервʼю Forbes, зокрема, розповіла про те, які зміни готує Міністерство економіки у звʼязку з ухваленням нового закону про бронювання співробітників.

 

Які зміни готує Міністерство економіки у звʼязку з ухваленням нового закону про бронювання співробітників? 

Новий закон дозволяє бронювати співробітників, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів, а також на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання.

До цього переліку також входять підприємства, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних сил України та інших військових формувань, а також підприємства, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Наразі Міністерство економіки підготувало проєкт постанови, який деталізує та унормовує критерії та порядок організації бронювання. Нині він перебуває на погодженні. З урахуванням того, що це питання важливе, чутливе та дискусійне, воно потребує узгодження позицій і знаходження балансу всіх зацікавлених сторін. Зараз ця дискусія у самому розпалі. Щойно буде узгоджена позиція, Міністерство економіки вийде з відповідною комунікацією.

 

Чи потрібно буде заново бронювати всіх співробітників відповідно до нових норм?

Ні. Вже заброньовані працівники можуть перейти на новий формат після завершення їхнього терміну бронювання. Всі накази, які діють, є чинними весь період наказу.

 

Чи планує Мінекономіки перевести бронювання в електронний формат?

Так, ми вже працюємо над цим із Мінцифри та Генштабом.

 

Кілька місяців тому ви просували проєкт «єВідрядження». Чи плануєте реанімовувати його наступного року?

З урахуванням проєкту нової постанови про бронюванню, окрема процедура «єВідрядження» втратила сенс, тому що заброньовані особи матимуть змогу безперешкодно перетинати кордон за наявності необхідних документів.  

 

Чи стала позиція Міноборони менш суворою щодо відряджень та бронювання?

Фінальне рішення залишається за Міноборони та Генштабом. Не може бути іншої позиції, бо в країні триває війна.

У нас не стоїть завдання дозволити виїжджати всім, наше завдання – допомогти бізнесу, який працює, виїхати за кордон для укладання нових контрактів, угод, участі у виставках тощо.


Джерело: Forbes


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП