Нові процедури бронювання працівників потрібні вже зараз – бізнес просить розпочати їх розробку


◦ Військовий облік. Військова служба
◦ Бронювання
◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
29.11.2022

23 листопада 2022 р. Президент підписав Закон від № 2732 щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час (законопроєкт №7687). Нагадаємо, що документ направлений на удосконалення системи бронювання, зокрема, скасування необхідності отримувати мобілізаційне завдання для бронювання співробітника.

Водночас передбачено, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних мають бути визначені урядом окремим документом, на розробку якого виділено 2 місяці. Зокрема, йдеться про процедуру та критерії, за якими можна буде здійснювати бронювання критично важливих для функціонування підприємств працівників, перелік критично важливих індустрій, можливий відсоток бронювання працівників тощо.

Тож бізнес-спільнота сподівається, що розробка цих документів розпочнеться найближчим часом. Водночас профільні міністерства (які розроблятимуть процедури для кожної індустрії) долучать представників спільноти до їх розробки, аби чітко прописати усі правила. Більше того, було б вкрай корисно не затягувати цей процес, а, по можливості, більш оперативно розробити відповідні процедури. Оскільки ситуація, особливо в деяких індустріях, є вкрай критичною.

Наприклад, в енергетиці працівники працюють 24/7, аби відновлювати та налаштовувати пошкоджену інфраструктуру. Тож наявність більшої частини персоналу на підприємстві є критичною, аби процес відновлення був більш швидким. Окрім того, в таких критично важливих індустріях, як енергетика, відсоток можливих бронювань варто передбачити більше 40 %, аби країна могла тримати енергетичний фронт, адже більша частина працівників індустрії – чоловіки.

Також бізнес продовжує очікувати на прийняття ще одного не менш важливого рішення щодо запуску проекту «Е-відрядження», який би надав можливість підприємцям здійснювати короткотермінові робочі відрядження закордон. Асоціація повністю підтримує цю ініціативу та дуже очікує на її старт, адже враховуючи нинішню ситуацію в країні, бізнес повідомляє, що наразі часом складно проводити вже навіть онлайн-наради через складнощі зі зв’язком. Тож можливість короткострокового виїзду за кордон наразі є ще більш на часі – аби бізнес-процеси та взаємодія з міжнародними колегами продовжувалась.

Під час загальних зборів ЕВА до події долучилась заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, а також було домовлено про окрему зустріч, аби детальніше обговорити і питання бронювання та мобілізації.


Джерело: Європейська Бізнес Асоціація


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП