Новий порядок надсилання податкових повідомлень-рішень


03.03.2021

Міністерство фінансів України — ВікіпедіяНаказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 р. № 846 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.02.2021 р. за № 222/35844) у новій редакції затверджено Порядок надсилання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків.

На відміну від попередньої редакції, нова містить 16 видів податкових повідомлень-рішень (було 14). Новими є податкові повідомлення-рішення за формами:

«ЗН» — надсилається в разі виявлення за результатами перевірок завищення сум податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема, в разі використання права на податкову знижку відповідно до розділу IV ПКУ;

«АН» — надсилається за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації та/або відсутності реєстрації перших примірників акцизних накладних/перших примірників розрахунків коригування до акцизних накладних або відсутності їх складання чи реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних <…>.

Змінено сферу застосування податкових повідомлень-рішень за формами (доповнення виділено):

«Р» — надсилається в разі виявлення за результатами перевірок завищення або заниження податкових зобов'язань платника податків та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи;

«Ш» — у разі застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати грошових зобов'язань/порушення строків зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Наказ набирає чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування.

 


◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП