Новий закон про донорство крові


27.10.2020

Верховная Рада приняла закон об обличителях коррупции | Украинская ...Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 р. № 931-IX. Ним внесено зміни до ст. 124 КЗпП, якою передбачено, що у дні медичного обстеження та донації крові та/або компонентів крові особа, яка виявила бажання здійснити донацію крові та/або компонентів крові, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності, із збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженого органу.

Такій особі безпосередньо після кожного дня здійснення донації крові та/або компонентів крові надається день відпочинку із збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженого органу. За бажанням такої особи цей день приєднується до щорічної відпустки.

Згаданий закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а саме 25.10.2020 р. При цьому втратив чинність Закон України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 р. № 239/95-ВР, за винятком деяких його положень, які втратять чинність 25.01.2021 р.


◦ Зміни в законодавстві

Семінари та вебінари за темою

ДЕМО ДОСТУП