Оголошення про виклик до суду будуть оприлюднювати на вебпорталі


12.05.2020

На вебпорталі «Судова влада України» введено в дію новий функціонал, завдяки якому оголошення про виклик до суду будуть оприлюднюватися автоматично.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 122 Господарського процесуального кодексу, ст. 128 Цивільного процесуального кодексу, ст. 130 Кодексу адміністративного судочинства відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному вебпорталі «Судова влада України», яке має бути розміщене не пізніше ніж за 10 днів, а в разі розгляду справи про видачу обмежувального припису — не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи. Перевірити, чи не викликають вас до суду, можна за посиланням.

Слід додати, що низка судів публічно вже оголосили про тимчасове припинення відправлення поштової кореспонденції через брак фінансування. Тому громадянам залишається лише використовувати сучасні альтернативні способи для отримання повісток, повідомлень та іншої інформації із суду, в тому числі процесуальних документів (копій судових рішень, виконавчих листів тощо), а саме:

— під час подання документів до суду надавати письмову згоду на надсилання судової повістки у вигляді SMS-повідомлень, вказуючи свій номер мобільного телефону;

— ознайомитись з датою призначення справи до розгляду на вебсайті відповідного суду;

— телефонувати до Єдиного контакт-центру судової влади України за номером 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України);

— телефонувати з-за кордону на багатоканальний номер Єдиного контакт-центру судової влади України: +38(044) 207-35-46;

— отримувати процесуальні документи електронною поштою.

Зверніть увагу, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

— зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду);

— подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді.

Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, надходитимуть в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

Окрім того, наразі в судах встановлено особливий режим роботи через запровадження загальнонаціонального карантину, у зв’язку з чим процесуальні документи можна надіслати до суду електронною поштою через систему «електронний суд» та поштою. Деталі слід уточнювати в керівника апарату та канцелярії відповідного суду в телефонному режимі.

 


ДЕМО ДОСТУП